Osvětim - dopravaDostat se do koncentračního tábora je možné několika možnými způsoby. Osvětim se nachází nedaleko Českých i Slovenských hranic. Můžete využít tyto druhy dopravy:Auto:

Jde o jeden z nejpreferovanějších způsobů dopravy do Osvětimi. Parkování ve vesnici není nijak komplikované. Nacházejí se tam placená i bezplatná parkoviště. Vzdálenost od některých měst:
Frýdek-Místek - 90 km, Ostrava – 100 km, Opava - 130 km, Karviná - 65 km, Třinec - 80 km, Bohumín - 80 kmVlak a autobus:

Vlaková doprava do Osvětimi je z České republiky možná. Z Bohumína a Ostravy jede několik spojení, kterými se do Osvětimi dostanete. Některé spoje jsou přímé, jiné s přestupem v Katovicích. Železniční stanice se nachází přímo ve středu mezi Osvětimí a Březinkou. Autobusem se z Česka pravděpodobně nedostanete.Zájezdová doprava:

Výlet nabízí několik cestovních kanceláří. Většinou je v ceně zájezdu i prohlídka Osvětimi, někteří nenabízejí Březinku. Výhodou takovéto dopravy je průvodce. Kromě toho tento jednodenní zájezd je spojován s prohlídkou solných dolů Wieliczka nebo Krakov. Cena se pohybuje okolo 750 korun na osobu.